Refill do Oki color toner


Napełnienie, czy regeneracja toner Oki seria C, jest czynnością bardzo prostą do wykonania przez każdego w warunkach domowych. We wkładach drukujących Oki całej starszej generacji posiadającej w kartridżu jednocześnie zasobnik jak i zbiornik odpadowy, proces napełnienia kartridża sprowadza się do dwóch czynności, tj: opróżnienia komory odpadowej zlokalizowanej z boku pojemnika i nasypania tonera przez szczelinę po otwarciu zabezpieczenia. W drukarkach Oki nowszej generacji zbiornik odpadowy na toner występuje jedynie łącznie z czarną kasetą drukująca.

W przedstawiony sposób można napełnić kasety Oki z popularnych modeli takich jak:

  1. C3100, C3200, C3300n, C3400n, C3450, C3600,
  2. C3600n, C3520 MFP, C3530 MFP, MC350, MC360,
  3. C5200, C5300n, C5400, C5550 MFP, C5800dn,
  4.  C5800n, C5900cdtn, C5900dn, C5900dtn, C5900n.

W niektórych drukarkach wymagany jest chip zliczający kartridża, więc przez uzupełnieniem tonera warto zaopatrzyć się w ten układ, bez niego bowiem drukarka nie wystartuje.
Zabierając się za zużyty toner do Oki najpierw czyścimy komorę odpadową tonera, delikatnie wciskamy boczną zapadkę w kasecie drukującej, przekręcamy toner i wysypujemy całą zawartość zbędnego proszku. Jak to zrobić proszę spojrzeć poniżej.Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się za zasypanie tonera zasypką W tym celu wciskamy niebieska zapadkę tuby, przekręcamy niebieską rączkę kasety w pozycję otwartą i uzupełniamy przez szczeliną. 

W przypadku zabezpieczenia chipowego lokalizujemy chip do tonera (kasety startowe do Oki nie mają chipa, lecz puste miejsce na jego instalację). 

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż drukarki kolorowe Oki wymagają wysokiej jakości materiałów drukarskich, a zwłaszcza tonera.


Wiele tonerów zamienników posiada w swym składzie chemicznym wosk, dzięki czemu uzyskujemy wydruki z połyskiem zbliżone do efektów z tonerów oryginalnych. Wersje sprzedawanych tonerów do drukarek Oki w wersji professional zapewnia identyczną jakość jak dla oryginału dzięki zastosowaniu polimerowego tonera chemicznego o kulistym kształcie cząstek.
Każdy z oferowanych produktów znajduje pełne wsparcie techniczne i obsługę gwarancyjną w naszym sklepie www.tonerdruk.pl. Stosując kasety kompatybilne, które są niesprawdzone istnieje ryzyko uszkodzenia mechanizmu drukarki lub innych podzespołów uczestniczących w tworzeniu wydruku. Najczęściej wadliwe wydruki w drukarce z uwagi na stopniowe przesypywanie się tonera z tuby do modułu bębna występują z pewnym opóźnieniem w stosunku do zastosowanego tonera i należą do nich: brudzenie wydruków i pozostawianie nieregularnych pionowych czarnych pasków, pierwsza drukowana strona jest prawidłowa, następne coraz gorszej jakości, tło wydruku pokryte szarą poświatą, plamki i kropki, cykliczne powtarzające się ślady na kartce – poziome pasy w poprzek drukowanej kartki, nieutrwalanie tonera na kartce, schodzenie wydruków po przetarciu palcem. W powyższy sposób napełnimy toner błękitny i pozostałe kolory z palety cmyk.