Bęben do drukarki reset zerowanie

Bębny do drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych Brother, Canon, Dell, Epson, Hp, Konica Minolta, Lexmark, Oki, Samsung, Xerox.

Spełniają najważniejszą funkcję, gdyż odpowiedzialne są bezpośrednio za tworzenie struktury wydruku. Obraz naniesiony na odpowiednio naświetlony bęben przy pomocy tonera transferowany jest bezpośrednio lub pośrednio na kartkę papieru i utrwalany. Z uwagi na ruch obrotowy bębna w drukarce występuje jego naturalne zużycie w wyniku przenoszenia obrazu i współpracę z innymi podzespołami drukarki. Bęben może występować jako element sprzężony z tonerem lub osobny moduł, który niezależnie od innych elementów podlega wymianie po zużyciu. W tonerach HP, Lexmark, Xerox stosowanych w drukarkach czarno-białych bęben drukarki jest zazwyczaj zespolony z kasetą drukującą i przy regeneracji takiego tonera zaleca się jego wymianę w celu zapewnienia ponownie pełnego przejścia zregenerowanej kasety, czy tonera zamiennika.
Wydaje się też i to rozwiązanie zastosowane w drukarkach monochromatycznych jest najbardziej ekonomiczne. W drukarkach innych producentów, a głównie urządzeniach kolorowych spotyka się rozdzielenie modułu bębna i tonera. W nowoczesnych urządzeniach kolorowych pracę bębnów kontrolują specjalne chipy, które informują użytkownika o zbliżającej się wymianie, często powodują całkowite unieruchomienie drukarki.
W naszym sklepie możesz kupić wysokiej jakości zamienniki, bęben do drukarki. Wykonane są one w nowoczesnej technologii i posiadają trwałą warstwę światłoczułą specjalnie utwardzaną, nie gorszą od producentów OEM. Jeżeli na wydrukach pojawiają się obce znaki w postaci kresek, kropek, wyraźne smużenie lub krawędziowe brudzenie na wydrukach (często spotykane w drukarkach Oki boczne nienaturalne smużne wyczernienie wydruków), trzeba być przygotowanym na wymianę bębna w urządzeniu lub podmianę całego modułu drukującego. Zazwyczaj jednak w wyniku ruchu obrotowego bębna przetarciu ulega warstwa ochronna emulsji światłoczułej i wystarczy dla przywrócenia prawidłowego wydruku zamontować w module nowy element światłoczuły. Pozostałe podzespoły wchodzące w skład modułu bębna mają, jak wynika z naszego doświadczenia, wielokrotnie wyższą wytrzymałość i nie trzeba ich tak często wymieniać.
Podstawą długości użytkowania bębna w drukarce proszek do tonera i rodzaj stosowanych mediów drukarskich. Regeneracja tonerów do drukarek laserowych i modułu drukującego nie jest czynnością skomplikowaną, zazwyczaj ogranicza się do wymiany bębna z zębatkami. Samych bębnów do drukarek się nie regeneruje, przywrócenie im właściwości fizycznych nowego podzespołu jest ekonomicznie nieopłacalne.