Magicolor seria 4750en eksploatacja tonery i bęben, a może zamiennik lub regeneracja

Tonery do drukarek Minolta 4750 eksploatacja.

Jest nietypową i bardzo nowoczesną drukarką laserową serii Magicolor, która oferuje możliwość drukowania w kolorze. Posiada szeroki zakres kolorów oraz bardzo efektowną, solidną konstrukcję, dzięki czemu możliwe jest ustawienie jej nawet na niewielkim biurku. Perfekcyjna drukarka Minolta do precyzyjnych rozwiązań, jej największą zaletą jest wysoko jakościowy wydruk we wszystkich paletach kolorów. Prócz tego drukarka jest przyjazna dla użytkownika i bardzo łatwo komunikuje się z komputerem. Minolta w ostatnich czasach postawiła bardzo duży nacisk na produkcję drukarek laserowych, które mogą wykonywać wydruki kolorowe. Jednym z nowoczesnych dzieci Minolta Magicolor 4750dn, która posiada szeroki zakres drukowania w niemalże wszystkich kolorach. Dostępna jest szeroka gama materiałów eksploatacyjnych, które sprawią iż użytkowanie jej mimo wydruku kolorowego może być tanie.
Pomimo stosunkowo niskiej rozdzielczości, drukarka drukuje bardzo ostre i wyraźne kontury oraz dokładnie wypełnia obiekt, bez względu czy jest on obiektem kolorowym czy też raczej czarno białym. Precyzyjna i bardzo dokładna drukarka o bardzo szerokim zakresie stosowania. Urządzenie to bardzo dobrze spisuje się przy drukowaniu olbrzymich ilości tekstu oraz obrazków i zdjęć. Drukuje z prędkością około 30 stron na minutę zarówno w kolorze jak i w odcieniach czerni i bieli. Profesjonalne urządzenie, może być stosowane zarówno w biurze jak i w prywatnym mieszkaniu lub domu. Stosunkowo długi czas nagrzewania, jest minimalizowany przez dużą prędkość wydruku pierwszej strony, która wynosi niespełna 13 sekund. Urządzenie jest wyposażone w kartę sieciową, która pozwala na komunikację za pomocą sieci bezprzewodowej. Doskonała  drukarka Magicolor do użytku biznesowego oraz do użytku indywidualnego.
Wysoka szybkość drukowania, bardzo dobra jakość wydruku oraz stosunkowo niewielka cena kompatybilnych materiałów drukujących, to podstawowe zalety Minolta Magicolor 4750en. Posiada zwartą i solidną obudowę, przy zachowaniu niewielkich wymiarów, co pozwala na użytkowanie jej praktycznie w dowolnym miejscu na dowolnym biurku.
Te kolorowe urządzenia  spełniają wszystkie potrzeby małego biura. Zapewniają wydajne drukowanie sieciowe z prędkością 30 str./min., zarówno w trybie kolorowym jak i monochromatycznym. Wszechstronna obsługa mediów pozwala na szybkie przygotowanie różnorodnych materiałów takich jak prezentacje, ulotki, etykiety, koperty czy plakaty. A dzięki kompaktowej budowie możesz je mieć zawsze pod ręką model 4750, nawet na swoim biurku.

Wbudowany moduł druku dwustronnego zapewnia obsługę wydruków dwustronnych przy pełnej wydajności. Oba modele są bogato wyposażone i dysponują procesorem 800 MHz, 256 MB pamięci oraz interfejsem sieciowym Gigabit Ethernet, a ponadto obsługują języki PCL, PostScript i, opcjonalnie, XPS. Użytkownicy często drukujący duże ilości dokumentów mogą rozbudować urządzenie o opcjonalny dolny podajnik papieru, który maksymalizuje wydajność Zastosowanie toneru Simitri® HD zapewnia niezmiennie wysoką jakość wydruków.Dodatkowo dostępna regeneracja, wkłady drukujące z tonerem do Minolta 4750DN można łatwo napełnić.

Wydajne tonery pozwalają na oszczędną pracę i zaoszczędzenie ponad 50% podczas drukowania kopii roboczych lub dokumentów na użytek własny. Mimo iż przy drukowaniu zdjęć i grafik jest zużywana mniejsza ilość materiałów do nadruku, tekst pozostaje nadal wyrazisty. Tonery do Minolta 4750 można łatwo zregenerować kupując proszek w butelce, napełnienie nie jest czynnością skomplikowaną. Ekonomiczną obsługę zapewniają dodatkowo dwa tryby oszczędzania energii. W trybie gotowości pobór mocy jest zmniejszony, ale urządzenie może natychmiast rozpocząć pracę. Ponadto drukarkę Magicolor można skonfigurować tak, aby po upływie określonego czasu przełączała się samoczynnie w tryb uśpienia. Pozwala to zaoszczędzić jeszcze więcej energii w przypadku braku aktywności i wiąże się jedynie z koniecznością szybkiego nagrzania podzespołów wewnętrznych przed rozpoczęciem drukowania. Dostępne kasety w kolorach: toner czarny A0X5130, toner magenta A0X5330, toner żółty A0X5230 i toner niebieski A0X5450.