Kasowanie reset bębna do Minolta seria 1600w / Xerox seria 6121 / Oki seria C110 / Epson model C1600 i pochodne identycznego silnikaKasowanie reset bębna do Minolta 1600 / Xerox seria 6121 / Oki seria C110 / Epson C1600 i pochodne identycznego silnika
Kasowanie reset imaging unit w kilku krokach.Zespół obrazowania posiada żywotność ok. 20 tys. stron przy wydrukach czarnych, znacznie mniej już przy wydrukach kolorowych. Dodatkowo poziom pokrycia powyżej standardowej normy 5%, znacznie skraca żywotność imaging unit zaledwie do kilku tysięcy stron. Pytanie co zrobić, gdy zapala się kontrolka na drukarce, iść kupić nowy zespół obrazowy, za który w przypadku prostych modeli tych drukarek zapłacimy więcej niż za nową drukarkę. Gdy wydruk jest nadal prawidłowy, bez obawy o uszkodzenie urządzenia, możemy własnoręcznie zresetować. Potrzebujemy tylko odpowiedniego szybkiego bezpiecznika


Namiary znajdziecie do naszego sklepu, gdzie można go kupić na naszym blogu. Lutownicę pewnie każdy w domu posiada, kapka cyny do lutowania i niewielki śrubokręt. Cała operacja zajmie około 15 minut.


W pierwszej kolejności otwieramy drukarkę z góry i lokalizujemy miejsce styków bębna z urządzeniem jak na zdjęciu poniżej.


Chwytamy imaging unit za biały uchwyt i wyciągamy z drukarki.


Odkręcamy wkrętakiem krzyżowym jeden mały wkręt i wyciągamy zaślepkę. Ukaże się nam szereg białych kabelków, które kontrolują pracę.Na koniec wspomniany chip, czy bezpiecznik jak ko woli wlutowujemy ostrożnie w miejsca wskazane na poniższym zdjęciu.

Pamiętamy o zasadniczej sprawie. Bezpiecznik wlutowujemy w ten sposób iż łączymy nim pierwszy i drugi pin, po zdjęciu izolacji z kabelków. Dla łatwiejszej lokalizacji i aby się nie pomylić, zespół należy sobie położyć jak na zdjęciu. Z uwagi na niewielką ilość miejsca, zwracamy uwagę, aby nie dopuścić do zwarcia obwodów. Po włożeniu do urządzenia nastąpi jego reset. Ok 500-600 zł mamy w kieszeni, a koszt operacji ok 20 zł.


Resetujemy w ten sposób wszystkie maszyny z identycznym silnikiem, oraz urządzenia wielofunkcyjne.